BEER INSIDE MTB TEAM
index | team | tréning | preteky | výsledky | o nás | kontakt
 

Jarný šprint

Sme partia športovcov telom aj dušou, ktorí síce berú cyklistiku ako relax (až na pár chrtov samozrejme), ale zato konzumáciu zlatistého moku ako vrcholový šport :-P
 

o nás

Názov BEER INSIDE TEAM vznikol na základe podrobnej analýzy akcie Valašská 24 2007, ktorá odštartovala záujem o horskú cyklistiku a preteky vôbec u väčšiny súčasných členov tímu (vlastne skôr o tú atmosféru s nimi súvisiacu). Organizátori aj vytrvalejší diváci na Morave budú ešte dlhé roky spomínať na netradičnú predštartovú prípravu, ktorej pôvodné motto "pome na pivo, fakt len na jedno" sa od desiatej večer do svitania niekoľkokrát mierne upravilo, počet pív samozrejme tiež (niektorým členom so slabšou kondíciou sa dokonca začali kopiť). Ráno bolo síce ťažké a padali rôzne návrhy vymeniť cyklistiku za čokoľvek iné, ale nakoniec sme na obed odštartovali a preteky s prehľadom a aj s pomocou zázračných ružových tabletiek dokončili - napríklad keď spočítame dokopy okruhy za obidve naše družstvá, víťaz kategórie jednotlivcov zaostal celých 7 kôl :-P.

Veľkú váhu v rozhodovaní malo aj to, že v rámci súťažnej prípravy sa tiež držíme v podobnej hladine - združujeme zrejme najviac cyklistov ochotných skonzumovať radšej 10 pív ako odjazdiť 100 kilometrov, takže atraktívne znejúci a filozofiu tímu dokonale vystihujúci názov bol jednohlasne schválený. Potom už stačilo len poprosiť o láskavosť grafika a výsledkom je, že od sezóny 2008 nás stretnete na pretekoch, cestách aj necestách v charakteristických dresoch s čapovaným pollitrom na chrbte.

Od roku 2010 fungujeme ako občianske združenie a našim cieľom je podpora rozvoja cyklistiky v regióne Turiec, organizácia športových podujatí pre širokú verejnosť a taktiež podpora členov nášho tímu na súťažiach v horskej a cestnej cyklistike. Ak sa tiež venujete cyklistike, o našom Jarnom šprinte ste veľmi pravdepodobne už počuli ;-)

[CNW:Counter]